O NÁS

Choco Loves Coffee vzniklo v roce 2012 jako malý rodinný podnik s komplexní vizí jak kvalitně a hravě propojit a nabídnout kouzelné světy čokolády a kávy. Tehdy jsme začínali jako malá specializovaná prodejna s vlastními, ručně vyráběnými pralinkami, luxusní čokoládou z celého světa a čerstvě praženou kávou a vůbec jsme netušili, zda tyto magické světy uchvátí i ostatní jako nás. Po čtyřech letech se naskytla příležitost rozvíjet se dál a realizovat náš dlouholetý sen – rozšířit se a na pevných základech vinohradské chocolaterie vybudovat kavárnu.
Nechtěli jsme se vzdát toho malého obchůdku, který nám doslova změnil život, a tak jsme se rozhodli, že propojíme dva světy v jeden a vytvoříme oázu pro všechny milovníky pohody a příznivce hezkých a kvalitních maličkostí, co znamenají život. Netušili jsme, zda náš projekt bude úspěšný, ale s nesmírnou láskou a fantazií jsme se pustili do náročné a rozsáhle rekonstrukce. Hlavní hnací silou bylo naše nadšení, kreativita a optimismus. Víra, že se sny plní, nás stále tlačila dopředu a nedovolila nám to vzdát v těžkých chvílích. Na podzim roku 2016 jsme znovu otevřeli dveře do našeho magického světa, ve kterém spolu v dokonalé symbióze fungují delikatesní obchůdek s kavárnou. Dnes žijeme svůj sen a děláme to, co nás nesmírně baví a naplňuje, děláme to, co má smysl a význam. To, co přináší radost – vám i nám.

O PRODEJNĚ

Naše nabídka je především zaměřená na prodej kvalitní čokolády, ručně vyráběných pralinek, čerstvě pražené kávy a nově i vážených čajů.
Pod pojmem „kvalitní“ si asi každý představí něco jiného, ale pro nás to jsou výrobky, které jsou vyrobené poctivě a bez zbytečných příměsí navíc – jednoduše produkty, které obsahují pouze kvalitní ingredience a skvěle chutnají. Proto v našem sortimentu naleznete především malé manufakturní čokoládovny z celého světa rodinného typu, které kladou velký důraz na kvalitní suroviny a správný proces výroby. Tyto čokoládovny se často umísťují na různých mezinárodních soutěžích čokolád a někdy opakovaně získávají nejednu medaili. Opravdové znalce určitě potěší velký výběr vysokoprocentních čokolád, jakožto i pestrá nabídka čokolád s označením bean-to-bar, plantážní, kosher, BIO či Fair Trade. Nabídku doplňují „zdravotní“ čokolády bez přidaného cukru, bez laktózy a bez glutenu. Pokud jste spíš milovník čokoládových bonbonů, tj. vážených pralinek, určitě si také přijdete na své. Pralinky jsou vyráběny ručně a rádi vám je na počkání dárkově zabalíme, připravíme bonboniéru dle vaší
fantazie nebo si můžete dát i jen pár kousků k posezení u kávy. Nabízíme přes 50 druhů čokoládových pralinek dle vlastní receptury, ale naší nabídku stále obohacujeme o nové, zajímavé a odvážné chutě.
Kávový sortiment je převážně zaměřen na jednodruhovou výběrovou Arabiku, kterou nám pravidelně dodávají lokální pražiči orientováni spíše na kvalitu než kvantitu. Kávu si objednávají přímo od farmářů z různých zemí, a tak vždy mají pod kontrolou její kvalitu a výjimečnost. Káva se praží v menším množství a vždy dle aktuálních potřeb. Díky širokému výběru máte možnost ochutnat kávu téměř z celého světa a objevovat nespočet chutí, které si jistě zamilujete.
Neuvěřitelně fantastický čajový svět, jemuž dominují barvy, chutě a vůně, nás naprosto okouzlil, a proto jsme do naší nabídky zařadili i kvalitní sypané čaje. Všechny čaje si dovážíme přímo od exkluzivních zahraničních dodavatelů, kteří jsou vlastníci čajových plantáží a dohlíží na celý proces od pěstování, až po výrobu, přičemž byly zachovány osvědčené tradiční postupy z Japonska a Číny. Všechny čaje si můžete fyzicky prohlédnout, přivonět a zakoupit na váhu nebo si je dopřát přímo u nás v kavárně.

O KAVÁRNĚ

Choco loves Coffee najdete v samém srdci pražských Vinohrad, mezi I. P. Pavlova a Náměstí Míru. V této malé oáze pohody a klidu se na vás těšíme 6 dní v týdnu. Naše menu je postaveno na pestré nabídce kvalitních produktů domácí výroby či od ověřených dodavatelů.
Vždy vám rádi připravíme výtečnou kávu z vlastního blendu, který si necháváme čerstvě pražit u lokálního pražiče. V nabídce naleznete základní kávové nápoje, ale i zajímavou škálu kávových a čokoládových dobrůtek dle vlastních receptur. Připravujeme vlastní osvěžující limonády, mléčné koktejly a ledové čaje, ale ani milovníky vína či něčeho ostřejšího nezklameme. Každý den pro vás máme připravené čerstvé domácí dortíky, zákusky a koláče od naší cukrářky. Zastáváme jednoduchou filozofii postavenou na nabídce domácích kvalitních produktů, které vám připravujeme s úsměvem a láskou.
Ať už si tedy chcete osladit den nebo jen posedět a relaxovat u šálku dobré kávy, udělat někomu radost, vyjádřit své nejhlubší pocity, oslavit své úspěchy a jubilea nebo se podělit o svá přání s těmi nejbližšími, pokusíme se, abychom společně zrealizovali všechny vaše představy. Naším cílem je obohatit vaše speciální okamžiky a aspoň na chvíli pozastavit čas a zpříjemnit volné chvíle v dnešní uspěchané době.

Vaše

CHOCO LOVES COFFEE

+